ФУНГIЦИДНИЙ ЗАХИСТ ЯБЛУНЕВИХ САДIВ

0
11855

Плодовим культурам протягом усього строку їхнього життя постійно загрожують хвороби. Захворювання рослин — це будь-яке порушення фізіологічних процесів у рослинному організмі під дією різних факторів, що зумовлюють негативний вплив на його ріст і розвиток, внаслідок чого знижується врожайність, погіршується якість продукції, скорочується продуктивний період.

Плодовим культурам протягом усього строку їхнього життя постійно загрожують хвороби.

Захворювання рослин — це будь-яке порушення фізіологічних процесів у рослинному організмі під дією різних факторів, що зумовлюють негативний вплив на його ріст і розвиток, внаслідок чого знижується врожайність, погіршується якість продукції, скорочується продуктивний період.

Пріоритетним напрямом сучасного розвитку плодівництва в Україні є впровадження інтегрованого захисту рослин. У нинішніх умовах інтенсифікації виробництва плодів яблуні в інтегрованих системах захисту домінуючим є хімічний метод, оскільки він порівняно простий у застосуванні й достатньо ефективний.

Завдяки високотехнологічним розробкам світового рівня та широкій лінійці засобів захисту яблуні компанія «Сингента» пропонує садівникам комплексну програму професійного захисту садів, яка буде ефективною на всіх етапах розвитку рослини.

Розвиток інфекційних хвороб починається з ураження рослин збудником. Безпосередньо після ураження розвиток хвороби протягом деякого періоду непомітний, відсутні зовнішні ознаки. Лише через деякий час на уражених органах або на всій рослині проявляються симптоми захворювання. Серед найбільш поширених і небезпечних хвороб яблуні в Україні є ПАРША, БОРОШНИСТА РОСА, МОНІЛІОЗ, АЛЬТЕРНАРІОЗ.

Парша.

Зимують збудники парші у сумчастій стадії, яка розвивається на уражених листках, а також у формі грибниці, що зберігається взимку в тканинах кори уражених пагонів. Ранньою весною у псевдотеціях формуються сумки із сумкоспорами. На одному листку може сформуватися до 2000 псевдотецій, у кожній з яких утворюються по 100–200 сумок, а в кожній сумці — по 8 сумкоспор. Масово яблуня та груша уражуються паршею під час розпускання бруньок, цвітіння й утворення зав’язі. Для проростання сумкоспор і конідій потрібні крапельна волога й температура повітря від 4 до 30°С (оптимальна — 18–20°С). Сприятливі умови для розвитку парші створюються в ущільнених, погано провітрюваних насадженнях, а також у садах із високими загущеними кронами дерев. Шкідливість парші полягає в обмеженні асиміляційної поверхні внаслідок ураження й передчасного опадання листя. За сильного пошкодження квіток та зав’язі парша може повністю знищити врожай.,До того ж, товарна якість плодів значно знижується.

Під час багаторічних досліджень, які проходили по всьому світу, зокрема і в Україні, найкраща ефективність фунгіциду ХОРУС® проти парші листя яблуні спостерігалася на початку вегетаційного сезону. ХОРУС®, крім високої ефективності проти парші, також забезпечує захист від борошнистої роси та монілії, тому в системі боротьби з паршею оптимальним для застосування фунгіциду ХОРУС® є період від фази зеленого конуса  до цвітіння.

Під час активного ураження паршею потрібно застосовувати СКОР® — найкращий системний препарат для захисту садів. Його діючою речовиною є дифеноконазол (250 г/л). Під час обприскування СКОР® поглинається листками, має захисну та лікувальну дії. За умови використання препарату з профілактичною метою тривалість дії становить 6–7, а з лікувальною — 4–5 днів. СКОР® використовується не тільки проти парші, а й проти борошнистої роси, альтернаріозу, кучерявості листя персика. Окрім захисної дії, препарат позитивно впливає на рослину (збільшує площу листової поверхні, довжину пагонів та їх облиствленість), забезпечує закладку врожаю на майбутній рік.

Завдяки системній дії СКОР® має стоп-ефект — зупиняє та лікує пошкоджені ділянки листя та плодів.