СТРАТЕГІЯ ЗАХИСТУ ВИНОГРАДНИХ НАСАДЖЕНЬ В УМОВАХ 2012 РОКУ

0
140

Cучасні системи захисту рослин від збудників хвороб передбачають використання хімічних засобів захисту для викорінення паразитичних організмів або стримування розвитку їх популяцій на економічно невідчутному рівні.

Cучасні системи захисту рослин від збудників хвороб передбачають використання хімічних засобів захисту для викорінення паразитичних організмів або стримування розвитку їх популяцій на економічно невідчутному рівні. Теоретичною основою таких систем захисту рослин є контроль чисельності популяцій шкідливих організмів за рахунок внесення додаткової енергії у вигляді пестицидів.
Погіршення фітосанітарного стану виноградних насаджень в останні роки відбувається внаслідок постійного порушення технології вирощування винограду, що пов’язано з економічними факторами спрощення системи основного обробітку ґрунту, незбалансовим внесенням добрив, несвоєчасним застосуванням засобів захисту рослин. Значно впливають на фітосанітарний стан виноградних насаджень погодні умови, які щорічно вносять корективи в розвиток шкідливих організмів на виноградниках.
Несприятливо для виноградних насаджень склались погодні умови в південних областях України минулої зими. Аналіз стану зимуючих виноградних бруньок у цей період показав, що морози, хоч були і нетривалими, але завдали значної шкоди насадженням. Пошкодження насаджень залежить від ступеню морозостійкості сорту та особливостей мікрорельєфу виноградників. Найбільш постраждали від морозів такі сорти як Мерло, Піно Меньє, Трамінер рожевий, Іршаї Олівер, Мускат гамбургський та деякі інші. На окремих насадженнях вченими-спеціалістами ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» рекомендовано відновлення виноградників шляхом зрізання кущів «на чорну голову», переформування кущів та інші агротехнічні заходи.
Як врятувати виноградники в цьому році?
Зрозуміло, що у такій непростій ситуації виноградні насадження потребують проведення кваліфікованих та ефективних захисних заходів, які повинні бути запорукою збереження та зміцнення виноградних кущів. В останні роки в практиці захисту виноградних насаджень від шкідливих організмів широко та ефективно застосовуються оригінальні препарати, які характеризуються високим рівнем ефективності та безпеки, екологічною пластичністю та бездоганністю.
Стратегія захисту виноградних насаджень у 2012 році буде базуватись на проведенні захисних заходів проти комплексу грибних хвороб (мілдью, чорної плямистості, оїдіуму, гнилей ягід, інших) та шкідників, які щорічно пошкоджують виноградні насадження… (М.С. Константинова — Національний Науковий Центр «Інститут Виноградарства і Виноробства ім. В.Є.Таїрова» (Україна)
Полный текст статьи читайте в №5 журнала «Овощи и фрукты»

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here